AUDINATE

Historia marki

POŁĄCZENIE W CENTRUM UWAGI

W dzisiejszych czasach kwestia połączenia ma ogromne znaczenie. Często to właśnie ten aspekt decyduje o być albo nie być biznesu, wydarzenia muzycznego czy międzynarodowych projektów. Inżynierowie Audinate dostrzegli to już piętnaście lat temu, tworząc pierwsze koncepcje narzędzia, które dziś znane jest jako platforma Dante. W świecie pełnym nowoczesnych urządzeń i gadżetów producent ten wciąż doskonali coś, czego nie widać gołym okiem, ale co zmienia zastane warunki i pozwala osiągać cele, które wcześniej były nieosiągalne. Audinate wirtualnie łączy programy komputerowe, USB, FireWire oraz różnego rodzaju wyjścia w komputerach – tworząc jeden stabilny i niezawodny system zarządzania wielokanałowego.

SMART SOLUTION

Audinate pracuje na swój sukces od 2003 roku, kiedy to w Australii spotkali się najlepsi inżynierowie technologii AV i rozwiązań sieciowych. Celem tego spotkania była praca nad projektem dla Motoroli. Współpracując ze sobą w poszukiwaniu usprawnień technologicznych, specjaliści znaleźli wspólny język. Po zakończeniu tego projektu postanowili kontynuować swoją przygodę razem i tak powstała firma Audinate. Dziś jest wiodącym i jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców oprogramowania AV i rozwiązań sprzętowych na świecie. Audinate ze swoją platformą Dante znacznie ułatwiła wielokanałową komunikację audio pomiędzy systemami oddalonymi od siebie o setki kilometrów. Dzięki temu artyści mogą nagrywać płyty zdalnie w oddzielnych studiach, a studenci akademii muzycznych pobierają profesjonalne lekcje gry na instrumentach przy wykorzystaniu Internetu. To oczywiście tylko wybrane zastosowania technologii Dante; kropla w morzu możliwości, jakie stwarza dla niemal wszystkich branż – od IT po organizację eventów.

DANTE

Audinate powstało, aby uprościć to, co wszystkim wydawało się zbyt skomplikowane. Ilość kabli łączących syntezator, mikser, kartę dźwiękową i komputer była zdecydowanie za duża. Dante, największy produkt firmy, zaprojektowano w celu wyeliminowania wszystkich problemów związanych z siecią. W wyniku intensywnej pracy najlepszych australijskich inżynierów powstał interkom, który pozwala dziś w intuicyjny sposób synchronizować kanały audio i zarządzać nimi w ramach jednej platformy.

Profil marki

NOWA JAKOŚĆ ŁĄCZNOŚCI SYSTEMÓW AUDIO

PEŁNA NAZWA
Audinate 

ROK ZAŁOŻENIA
2003

MIEJSCE ZAŁOŻENIA
Sydney, Australia

PRODUKTY
Oprogramowanie AV Dante

OFICJALNA STRONA WWW
www.audinate.com