Architekci i biura projektowe

Współpracujemy z architektami i biurami projektowymi!

Gotów na pierwszy wspólny projekt?

Dlaczego akustyka jest tak ważna?

Chcesz przedstawić klientom kompleksową ofertę, która odpowie na wszystkie ich potrzeby? W takim razie nie możesz pominąć kwestii akustyki pomieszczeń. Walory słuchowe mają ogromne znaczenie dla komfortu osób przebywających w pomieszczeniu. Nikt nie lubi długotrwałego hałasu lub irytującego pogłosu.

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania – każda przestrzeń wymaga zupełnie innego podejścia. Przygotowanie nagłośnienia czy adaptacji akustycznej na zadowalającym poziomie niesie konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy popartej praktycznymi umiejętnościami.

Ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: nie musisz się znać na wszystkim. Z pomocą przychodzi bowiem Lauda Instalacje: dostosujemy parametry akustyczne każdego pomieszczenia do wszystkich potrzeb Twojego klienta.

Jak działamy?

Krok 1

Analiza akustyczna

Analiza akustyczna

Prace nad dźwiękiem rozpoczynamy od analizy przestrzeni pod kątem jej funkcjonalności. Przeprowadzamy profesjonalne badania akustyczne przy użyciu zaawansowanej aparatury pomiarowej. Bazując na naszej wiedzy, analizujemy wyniki i wyciągamy wnioski.

Krok 2

Symulacja

Symulacja

Następnym działaniem jest przeprowadzenie wirtualnej symulacji rozchodzenia dźwięku. Dzięki temu poznamy wszelkie niezbędne wytyczne na temat rozmieszczenia elementów nagłośnienia.

Krok 3

Projekt

Projekt

Na podstawie zebranych analiz przygotowujemy precyzyjny projekt nagłośnienia lub adaptacji akustycznej. Na tym zamykamy pierwszy, “projektowy” etap naszej pracy.

Krok 4

Montaż

Montaż

Osobiście wykonujemy montaż lub dostarczamy niezbędny, wybrany przez nas sprzęt. Na każdym etapie bierzemy pełną odpowiedzialność za proponowane rozwiązania i urządzenia.

Szeroki wybór sprzętu

Potrzeby Twoich klientów mogą być różne, dlatego i nasza oferta jest odpowiednio rozbudowana, by zaspokoić je wszystkie.

Do dyspozycji mamy szeroką gamę produktów z segmentu Pro Audio. Stawiamy na sprawdzone marki, takie jak AtlasIED, NEXO, HK Audio czy Vicoustic – by wymienić tylko kilka.

To sprzęt znany z tak prestiżowych realizacji, jak np. porty lotnicze rozsiane po całym świecie (m.in. Denver, Paryż, Hong Kong); stadiony Manchesteru City, PSG, Swansea; galerie handlowe (Trafford Centre w Manchesterze); historyczne kościoły (np. katedra Św. Marii w Oregonie, USA); uniwersytety (m.in. Uniwersytet Boloński) i wiele więcej.

W połączeniu z naszą ekspercką wiedzą i ponad 25-letnim doświadczeniem, dostęp do najlepszych urządzeń w branży sprawia, że nie ma takiej przestrzeni, której nie bylibyśmy w stanie nagłośnić lub zaadaptować akustycznie.

Bestsellery

Kompleksowo wyposażamy sale konferencyjne

Dostarczymy i zainstalujemy dla Twojego klienta system nagłośnienia, mikrofony, projektory, jak również ekrany projekcyjne. Zadbamy o każdy aspekt wyposażenia sali konferencyjnej.

Przykłady zastosowań

Posiadamy dostęp do szerokiej oferty renomowanych producentów z sektora Pro Audio. Dowiedz się, w jaki sposób stosowane przez nas urządzenia odmieniają na lepsze obiekty na całym świecie!

Dlaczego ludzie odwiedzają restauracje? Proste stwierdzenie “żeby dobrze zjeść” to tylko połowa odpowiedzi. W restauracjach spędzamy czas. Chłoniemy atmosferę, wszystkimi zmysłami. Ogromną rolę w jej kreowaniu odgrywają też dźwięki. Lauda Instalacje pomoże Ci w przekształceniu nowych klientów w stałych bywalców.

Specyfika hoteli – konieczność zapewnienia intymnej przestrzeni w pokojach, jak i przyjemnej atmosfery w częściach wspólnych – stwarza poważne wyzwanie dla instalatorów. Dlatego wszelkie realizacje warto powierzać profesjonalistom, nie bojącym się wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

W przypadku kościołów w grę wchodzi nie tylko kwestia takiego rozprowadzania dźwięku, aby był on wyraźnie słyszalny w każdym miejscu.

To także konieczność dopasowania poszczególnych elementów systemu w taki sposób, by nie zakłócały stylu wnętrza; często zabytkowego, a więc podlegającego ścisłym regulacjom prawnym pod tym kątem.

Wśród rozwiązań dla szkół posiadamy w swej ofercie nowoczesne systemy dystrybucji dźwięku, które pozwalają bez problemu odizolować od reszty obiektu klasę, w której trwa na przykład ważny sprawdzian lub egzamin.

Cropped shot of a spacious lecture room with wooden lecture seats

Sale wykładowe i konferencyjne to miejsca, w których każde słowo padające z ust lektora może mieć kluczowe znaczenie; dlatego właśnie tak ważne jest, aby usłyszeć je wyraźnie. Lauda Instalacje wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z nagłośnieniem takiej przestrzeni.

Motywacyjna muzyka na sali do ćwiczeń, spokojniejsze kompozycje w recepcji, przy barze i w szatni. Odtwarzane w tym samym czasie, z oddzielną regulacją głośności… Tak właśnie wyglądają odpowiednie warunki do treningu.

Zadbaj o to, żeby Twoi klienci czerpali przyjemność nie tylko z uwalnianych endorfin, ale i z ogólnej atmosfery panującej w obiekcie.

Nagłośnienie i dystrybucja dźwięku to dwa kluczowe aspekty budowania odpowiedniej atmosfery w klubach. Możliwość dzielenia obiektu na sektory pozwala na stworzenie stref do zabawy na parkiecie, jak i do odpoczynku w wyznaczonych pomieszczeniach. Dowolnie steruj dźwiękiem, aby odpowiadał emocjom rozgrywającym się w danych miejscach.

Umilanie zakupów muzyką, możliwość dystrybucji komunikatów z podziałem na przestrzeń dla klientów i części przeznaczone dla pracowników, wysoka jakość i zrozumiałość dźwięku, zdalna komunikacja między pracownikami – potrafimy przygotować idealne rozwiązania dla sklepów. Nieważne, czy mówimy o osiedlowym mini-markecie, czy o olbrzymim wielkopowierzchniowym obiekcie.

Czytelność komunikatów odgrywa olbrzymią rolę w przypadku lotnisk. Urządzenia, którymi dysponujemy, sprawdzają się w największych portach lotniczych rozsianych po całym globie – w Katarze, Chinach, USA, jak i w największych miastach Europy.

Gdy gasną światła, cała uwaga widza skupia się na scenie. Odbiera nie tylko to, co dostrzega gołym okiem, ale też to, co słyszy – dźwięk odgrywa tu kluczową rolę. Dlatego tak istotne jest w tym przypadku perfekcyjne nagłośnienie i adaptacja akustyczna, jak również zapewnienie odpowiedniego oświetlenia.


Mamy doświadczenie w takim dostosowaniu przestrzeni w teatrze, aby każdy spektakl zapadał na trwałe w pamięć widowni – która będzie regularnie wracać po więcej.

Kto choć raz w życiu podróżował pociągiem, ten wie, jak ważne jest odpowiednie nagłośnienie na dworcu. Niestety, nieczytelne komunikaty, ginące w ogólnym hałasie wjeżdżających pociągów, to wciąż zmora podróżnych. Mamy sposób na zmianę tego obrazu dzięki naszemu sprzętowi i wiedzy, jak go zainstalować dla najlepszego efektu!

Nagłośnienie i adaptacja akustyczna w muzeach nie pozostają bez znaczenia – wręcz przeciwnie! Potrafimy zapewnić odwiedzającym odpowiednie warunki do swobodnego oglądania eksponatów oraz wysłuchiwania organizowanych prelekcji czy konferencji.

Skala projektu nie gra roli

Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla dowolnej przestrzeni – bez względu na to, czy jest to sala konferencyjna dla 2000 uczestników, nowoczesny stadion, kameralna restauracja dla kilkunastu gości, strefa chillout w wydzielonym miejscu hotelu, wnętrze zabytkowego kościoła czy tętniąca życiem siłownia.

Stoją za nami wiedza, profesjonalizm, doświadczenie, pasja i najlepszy sprzęt do adaptacji akustycznej i nagłośnienia. Szejkowie z Kataru mogli wybrać urządzenia dowolnego producenta do instalacji systemu dystrybucji dźwięku na międzynarodowym lotnisku w Doha. Postawili na AtlasIED, a my mamy dokładnie te same produkty w naszej ofercie.

Dlatego właśnie śmiało możemy stwierdzić, że nie boimy się żadnego projektu. Wybierz sprawdzone rozwiązania i doskonały efekt końcowy – wybierz Lauda Instalacje.

Nasze realizacje

Nasz personel ma na koncie dziesiątki udanych realizacji na terenie całej Polski. Codziennie pokonujemy kolejne kilometry, aby w najdalszych zakątkach kraju zapewniać dźwięk najwyższej jakości – przy wykorzystaniu twardych danych pochodzących z analiz.

Stawiamy na długofalową współpracę

 

Nasza kooperacja nie musi skończyć się na jednym udanym projekcie: wierzymy, że razem możemy zdziałać więcej!

Sprawdź korzyści dla Twojej firmy płynące z naszego programu partnerskiego.