Clair Brothers

Historia marki
BRACIA Z PENSYLWANII

Bracia Clair z Pensylwanii mieli na siebie pomysł. Od najmłodszych lat byli nie tylko utalentowanymi i pełnymi pasji młodymi inżynierami dźwięku, ale po prostu kochali przemysł muzyczny. Nic w tym dziwnego, w końcu lata 60-te były wspaniałym okresem dla muzyki! Bracia pragnęli połączyć koncertową inżynierię ze stylem życia zawodowego instrumentalisty. Branża koncertowa ewoluowała na przestrzeni lat, a wraz z nią zmieniała się marka Clair Brothers. Powodem tego był fakt, że firma zawsze podążała za potrzebami zapracowanych, koncertujących artystów. Chodziło o to, aby usprawnić pracę ekip montażowych, inżynierów dźwięku i samych wykonawców. Ważną inspiracją dla Clair Brothers była również publiczność. Zależało im (i nadal zależy) na tym, aby słuchacze otrzymali jak najlepsze wrażenia dźwiękowe podczas występów.

TRASA Z THE FOUR SEASONS

Firma Clair Brothers przeżyła w swojej historii co najmniej kilka rewolucyjnych momentów. Pierwszym przełomem był koncert Frankiego Valli z The Four Seasons w 1966 roku. Bracia Clair zapewnili sprzęt nagłośnieniowy na ten event, którego produkcją zajęli się sami. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem i zapoczątkowało szybki rozwój marki. Po pierwszym koncercie wspieranym przez Clair Brothers, Frankie Valli i The Four Seasons poprosili utalentowanych inżynierów, aby ruszyli z nimi w trasę koncertową. Był to jeden z pierwszych przypadków w historii, kiedy inżynierowie dźwięku podróżowali z zespołem muzycznym, żeby zadbać o kwestie związane z nagłośnieniem i sprzętem. Marzenie braci z Pensylwanii spełniło się, a jakość dźwięku podczas występów uległa zmianie na lepsze. Nie minęło wiele czasu, odkąd wypożyczali sprzęt do lokalnych klubów, do momentu, gdy zaprezentowali swoje rozwiązania całemu światu. Clair Brothers stawiali wielkie, przełomowe kroki, aby stać się jednym z największych producentów sprzętu nagłaśniającego na świecie.

POMYSŁOWOŚĆ I DĄŻENIE DO INNOWACJI

Bracia Clair są odpowiedzialni za jeden z najważniejszych wynalazków scenicznych dla artystów. To właśnie oni w 1970 roku jako pierwsi zaproponowali głośnik stojący na scenie naprzeciw grających muzyków. Dawał im obraz tego, jak brzmią dla publiczności. Stage Mirror Monitor stał się obowiązkowym produktem dla wykonawców. Clair Brothers dali branży coś wyjątkowego – począwszy od 1970, członkowie zespołów muzycznych zyskali jeszcze większą świadomość sceniczną i silniejszy związek ze słuchaczami. Oczywiście, jeśli chodzi o pomysłowość, po ponad 50 latach w Clair Brothers nic się nie zmieniło. Firma nadal dostarcza sprzęt nagłaśniający z najwyższej półki, a z jej rozwiązań korzystają najlepsi muzycy i ekipy nagłośnieniowe.

Profil marki

INNOWATORZY W DZIEDZINIE PROFESJONALNEGO NAGŁOŚNIENIA

PEŁNA NAZWA
Clair Brothers 

ROK ZAŁOŻENIA
1970

MIEJSCE ZAŁOŻENIA
Pensylwania, USA

PRODUKTY
Sprzęt nagłośnieniowy i akcesoria do niego

OFICJALNA STRONA WWW
www.clairbrothers.com