YAMAHA

Historia marki

Firma Yamaha powstała w 1887 roku, rozpoczynając swoją działalność od produkcji organów piszczałkowych. Jej systematyczny i nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, że stała się nie tylko największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale także wiodącym i liczącym się wytwórcą sprzętu audio/video.

Obecnie firma posiada 44 oddziały i biura na całym globie, nie licząc dziesiątek firm zależnych w samej Japonii. Yamaha dysponuje również ośrodkiem muzycznym, stwarzającym możliwości prezentacji i tworzącym środowisko do rozwoju różnorodnych przedsięwzięć dotyczących muzyki.

Ważną dla brandu (ale i dla wykonawców) datą jest rok 1966, kiedy powstała Yamaha Music Foundation. Od tamtej pory fundacja rozwinęła szereg inicjatyw o zasięgu światowym, jak chociażby Szkoły Muzyczne YAMAHA czy Junior Original Concert. Silne zaangażowanie w promowanie i wspieranie edukacji muzycznej jest jednym z najbardziej widocznych elementów wyróżniających firmę spośród konkurencji.

Yamaha od zawsze dążyła do kreowania produktów i usług, które dają zadowolenie i spełniają oczekiwania wielu ludzi z rozmaitych kręgów kulturowych. Sprzęt firmy jest rozpoznawalny we wszystkich krajach dzięki znakomitej jakości, technologii, wzornictwu oraz ukierunkowaniu na potrzeby klientów. Towarzyszy on w pracy i odpoczynku olbrzymiej liczbie profesjonalistów, instytucjom, ludziom biznesu oraz zwykłym konsumentom.

Filozofia marki określona jest przez potrzeby użytkowników, dzięki czemu powstają wyjątkowe produkty i usługi, jak również kontynuowana jest ekspansja w istniejących obszarach i kreowanie nowych rynków. W zgodzie z założeniami firmy pozostają też wieloletnie inwestycje w rozwój i badania, poszukiwanie coraz lepszych rozwiązań obsługi posprzedażowej klientów, a także zachowanie ciągłego wzrostu poprzez dywersyfikację działań.

Podstawowym celem marki jest takie działanie na rzecz klientów, aby stale wzbogacać i podnosić ich poziom życia – i nie inaczej ma się rzecz w przypadku poczynań Yamahy na rynku muzycznym.

Profil marki

PEŁNA NAZWA
Yamaha

OFICJALNA STRONA WWW
https://pl.yamaha.com