Chełmski Dom Kultury – Chełm

Rodzaj prac: nagłośnienie/instalacja

Zakres prac:

Dobór i instalacja systemu nagłośnieniowego. 

System nagłośnieniowy w CHDKu oparty o rozwiązania firmy NEXO został wzbogacony o najmniejsze paczki francuskiego producenta ID24 w konfiguracji frontfill 120×40 w ilości 4 sztuk.

 

System nagłośnieniowy w CHDKu oparty o rozwiązania firmy NEXO wzbogacony został o najmniejsze paczki francuskiego producenta ID24 w konfiguracji frontfill 120×40 w ilości 4 sztuk. To maleństwo kryje w sobie dwa przetworniki 4” w połączeniu z 1” przetwornikiem HF o 0,5” wylocie umieszczonym w obracanej tubie. Konstrukcja ID24 przeznaczona do wielu zastosowań tj. dogłośnienia pierwszych rzędów, dogłośnienie pod balkonami, jako nagłośnienie główne oraz wszędzie tam gdzie niezbędne jest dyskretne rozwiązanie przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.Standardowo ID24 dostępna jest w wersji touringowej oraz instalacyjnej z kilkoma wersjami rozproszenia wysokich częstotliwości: 120°x40°, 120°x60°, 90°x40°, 60°x60° a obracana tuba HF pozwoli dopasować ją do każdej sytuacji. Dzięki dostępnym akcesoriom oraz konstrukcji ID24 można wykorzystać w pionie jak i w poziomie, podwiesić oraz ustawić na statywie, można ją użyć  jako frontfill lub ustawić na scenie jako monitor podłogowy.  Paczki doskonale radzą sobie na krawędzi sceny jako frontfille w CHDK-u uzupełniając system główny składający się z NEXO GeoS8 w połączeniu z subbasami CD18 oraz PS10R2 jako monitory.Dzięki nowemu nabytkowi wszystkie miejsca na sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury są perfekcyjnie nagłośnione a ekipa techniczna nie musi już dokonywać niekiedy bardzo trudnego wyboru monitor czy frontfill.

Użyty sprzęt:

  • Moduł głośnikowy: NEXO GeoS8 – 14 sztuk
  • Moduł subbasowy: NEXO CD18 – 2 sztuki
  • Głośnik szerokopasmowy: NEXO ID24 – 4 sztuki
  • Głośnik szerokopasmowy: NEXO PS10R2 – 12 sztuk
  • Końcówka mocy: NEXO NXAMP4x4 – 2 sztuki
  • Końcówka mocy: NEXO NXAMP4x1 – 3 sztuka
  • Konsoleta cyfrowa: Yamaha LS9 – 2 szt.
  • Mikrofony:

                               Audix ADX 51 – 8 sztuk

                               Audix i5 – 4 sztuki

                               Audix Om5 – 5 sztuk

                               Audix D2, D4, D6,- dwa kompletne zestawy perkusyjne

Opinia klienta:

„System sprawdza się doskonale i w zupełności odpowiada naszym potrzebom. Zastosowana konfiguracja ma odpowiedni headroom, dzięki czemu mamy pewność bezproblemowej pracy systemu przez wiele długich lat”

Radosław Firlej

szef ekipy technicznej